Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Sun Volleyn kotitaika ei murtunut

 
Sun Volleyn kotitaika ei murtunut


Tampereen Isku-Volley ei onnistunut murtamaan Sun Volleyn kotitaikaa Oulussa. Sun Volley vei lentopallon SM-liigan ottelun ja pistepotin erin 3-0 (25-21, 25-21, 25-18).

Sun Volley jatkaa edelleen kotisalissaan Oulussa voittamattomana. Isku-Volley ei kotitaikaa onnistunut horjuttamaan ja Sun Volley hyökkäsi usean miehen voimin vieraansa nurin.

- Sun Volley pelasi hyvin, emmekä pystyneet pysäyttämään heitä. He pelasivat varsinkin johtoasemasta todella rohkeaa peliä. Kaikki viisi kaveria (Aho, Hakala, Heikkilä, Malinen, Aho) hyökkäsivät hyvällä sykkeellä ja prosentilla. Emme saaneet pelattua ketään heistä pois, Isku-Volleyn valmentaja Jussi Heino selvitti.

Oululaisista Marko Aho onnistui tehoilla 14/+9, pikkuveli Juha Aho 11/+11 ja Anssi Hakala 13/+8. Lisäksi yleispelaaja Teppo Heikkilä teki pisteet 8/+3 ja keskimies Antti Malinen 6/+5.

- Oma peli oli aika tasapaksua. Huippukohtia ei nähty, mutta ei mikään osa-alue täysin pettänytkään. Vastustaja vain pelasi paremmin kuin me, Heino arvioi.

Isku-Volleynn keskimiehet Sauli Sinkkonen ja Sauli Silpo olivat hyvässä vireessä. Molemmat tekivät pisteet 10/+7. Tuomas Tihinen pelasi kenties kauden ainoan heikomman liigapelinsä ja jäi lukemiin 11/-2.

Seuraavaksi Isku matkustaa keskiviikkona Turkkiin ja pelaa Izmirissä Arkasia vastaan toisen osaottelun CEV Cupin ensimmäisellä kierroksella torstaina 10.12.

Isku-Volleyn tiedotteesta / UrheiluTampere


Takaisin edelliselle sivulle


Tampereen Isku-Volley ry - logo

Isku-Volley - 2009-2010 Miesten edustusjoukkue

Pelaajat kaudella 2009-2010

Ottelut kaudella 2009-2010

Seuran tiedot - Seuran kotisivut



Sanni Ollonen Iskun yleispelaajaksi

Sanni Ollonen Iskun yleispelaajaksi

Uusi tuttavuus Sanni Ollonen kirjoitti sopimuksen kaudelle 20-21. Sannilla alkaa nyt 12 kausi lentopallon parissa ja aikaisemmat kaudet ovat kuluneet kasvattajaseuran Euran Raikun sekä Kuortaneen valmennuskeskuksen riveissä.

Lue lisää
Fyysinen Kuzbass liian vahva Ford Store Levoranta Sastamalalle

Fyysinen Kuzbass liian vahva Ford Store Levoranta Sastamalalle

Tuomas Sammelvuon valmentama Venäjän Superliigan kakkosena oleva Kuzbass Kemerovo osoittautui liian kovaksi vastustajaksi Ford Store Levoranta Sastamalalle (ValePa Sastamala Tampere) miesten lentopallon CEV Cupin puolivälierien avausosassa keskiviikkona.

Lue lisää
VaLePa saapuu Cup-viikonlopun jälkeen Pyynikille

VaLePa saapuu Cup-viikonlopun jälkeen Pyynikille

Rantaperkiön Isku kohtaa vuoden ensimmäisessä lentopallon Mestaruusliigan kotiottelussa sarjajohtaja Vammalan Lentopallon.

Lue lisää
Isku kärsi tappion Lakkapään vahvalle keskihyökkäykselle

Isku kärsi tappion Lakkapään vahvalle keskihyökkäykselle

Team Lakkapään keskihyökkäys oli liian kova Iskulle Rovaniemellä pelatussa lentopallon Mestaruusliigan ottelussa.

Lue lisää
Palkinto karkasi Iskulta hyökkäysvirheisiin Oulussa

Palkinto karkasi Iskulta hyökkäysvirheisiin Oulussa

Rantaperkiön Isku jäi ilman palkintoa lentopallon Mestaruusliigan ottelussa Ettaa vastaan Oulussa, kun kolmannen erän loppu karkasi käsistä.

Lue lisää
Hurrikaani tiistaina Pyynikille

Hurrikaani tiistaina Pyynikille

Vain pari päivää edellisen kotiottelun jälkeen Isku kohtaa toisen joukkueen sarjakärjen tuntumasta, kun Hurrikaani-Loimaa saapuu Pyynikille tiistaina 14.11. klo 18.30.

Lue lisää