Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

Karhut tiistaina G-Kooveen vieraana A-nuorissa

 
Karhut tiistaina G-Kooveen vieraana A-nuorissa

Nuorten SM-sarjaa pelataan tiistaina (3.3) Ylöjärven Liikuntakeskuksella, kun G-Koovee saa vastaansa Karhut. Kuuden ottelun voittoputkessa seilaava G-Koovee varmistaisi kotiedun pudotuspelien avauskierrokselle nappaamalla ottelusta voiton.

Karhut arvioitiin ennen kauden alkua vahvaksi pudotuspeliehdokkaaksi, mutta heikko alkusyksy pudotti porilaiset playoff-vauhdista. Karhuilla on sarjan loppukierroksilla kovat panokset piipussa, sillä joukkue yrittää kynsin hampain pitää kiinni suorasta sarjapaikasta ja välttää putoamiskarsinnat.

G-Koovee saa alkavalla viikolla harjoituksiinsa täyden miesvahvuuden. G-Kooveen miesten liigajoukkueen kevään nousujohde ei aivan riittänyt pudotuspelipaikkaan ja näin ollen liigajoukkueen A-ikäiset pelurit keskittyvät täydellä teholla nyt A-nuorten loppukauden koitoksiin. G-Kooveen valmennus näkeekin, että nyt olisi mitä loistavin paikka viilata joukkueen peli pudotuspelikuntoon runkosarjan päätöskierroksilla.
- Nyt näyttää todennäköiseltä, että lähdemme kotiedulla pudotuspeleihin ja näin on koko ajan ollut tavoitekin. Runkosarjan päätöskierroksilla tavoitteemme onkin hioa peliämme ja hakea koostumuksia pudotuspeleihin.

G-Koovee - Karhut, tiistaina 3.3. klo 18.30, Ylöjärven Liikuntakeskuksella

G-Kooveen tiedotteesta / UrheiluTampere.com


Takaisin edelliselle sivulle


KOO-VEE - logo

KOO-VEE - 2008-2009 A-nuoret

Pelaajat kaudella 2008-2009

Ottelut kaudella 2008-2009

Seuran tiedot - Seuran kotisivut



Classicin miehet pienin muutoksin uuteen kauteen - Olli Laine Familyyn

Classicin miehet pienin muutoksin uuteen kauteen - Olli Laine Familyyn

Classic lähtee tulevaan kauteen 2025–2026 varsin pienin muutoksin. Uutena vahvistuksena joukkueeseen liittyy kokenut Olli Laine, 29, Turun palloseurasta.

Lue lisää
Tappara hankki Spiral-hallin Kaukajärveltä

Tappara hankki Spiral-hallin Kaukajärveltä

Kauppa mahdollistaa Tapparan juniorijoukkueiden sekä Liiga-joukkueen harjoitus- ja toimintaolosuhteiden kehittämisen sekä salivuorojen vuokrausliiketoiminnan.

Lue lisää
Paluumuuttaja Näätälaumaan - Kim Hyrkkönen vahvistaa keskikaistaa

Paluumuuttaja Näätälaumaan - Kim Hyrkkönen vahvistaa keskikaistaa

Kim Hyrkkönen siirtyy Nokian KrP:n riveihin Jyväskylästä. Happeen riveissä viime kaudella 31 ottelua pelannut Hyrkkönen palaa näin takaisin Nokialle yhden Jyväskylässä vietetyn kauden jälkeen.

Lue lisää
Aki Karjalainen saapuu lakeuksilta Näätiin

Aki Karjalainen saapuu lakeuksilta Näätiin

Nokian KrP:n miesten edustusjoukkue jatkaa uusien pelaajien julkaisemisen, kun maalivahti Aki Karjalainen siirtyy Näätäpaitaan Nurmon Jymystä.

Lue lisää
Iiro Rantaniemi KrP:hen

Iiro Rantaniemi KrP:hen

Nokian KrP:n miesten F-liigajoukkue jatkaa sopimusjulkistuksiaan kohti kautta 2025-2026, kun menneellä kaudella Oulun Luistinseuran ykkösmaalivahdin viittaa kantanut Iiro Rantaniemi siirtyy Nokialle.

Lue lisää
Härmä ja Lämsä Näätien valmennukseen

Härmä ja Lämsä Näätien valmennukseen

Nokian KrP:n tulevan kauden 2025-2026 joukkueen ja taustojen kokonaisuus alkaa olemaan viimeisimpiä silauksia vaille valmiina. Valmennuksen vaihtumisen myötä Jarmo Härmä palaa Näätälauman päävalmentajaksi kaksivuotisella sopimuksellaan.

Lue lisää